A hungarocell nem csak különálló szigetelő lemezként, hanem komplett rendszerben is elérhető, így az összes szükséges segédanyagot egy alaprendszer részeként tudjuk megvásárolni.
A homlokzati hőszigetelő rendszereknek több típusa is van. Nevüket a felhasznált hőszigetelő lemezek fajtájáról kapták. Az EPS hungarocellből készülő hőszigetelő rendszer a legelterjedtebb hazánkban, így ehhez a legkönnyebb kivitelezőt találni.
A hungarocell hőszigetelés jelenleg a piacon lévő legkedvezőbb árú homlokzati hőszigetelő anyag. Rendkívül jól szerepel hő- és páratechnikai szempontból: a hungarocell celláiból a bezárt levegő nem távozik, ezért a hungarocell hőszigetelő képessége az idő múlásával sem csökken, ahogy egyéb tulajdonságai sem változnak meg. A hungarocell nem korhad és nem rothad, de az ultraibolya sugárzás a napfény hatására a felszínét besárgítja, porózussá teszi. Ezért nagyon fontos, hogy a ragasztás után minél előbb megtörténjen a hálózás, élvédőzés és a végleges szín kialakítása.
A hungarocell tűzterhelésnek kitéve ég, de igen nagy pozitívuma, hogy önkioltóan működik, ha az égéshő megszűnik. A hungarocellben lévő egyéb adalékoknak köszönhetően a csepegve égés jelensége sem fordulhat elő, így nem terjeszti tovább a
tüzet. Az égési reakció hatására mérgező anyagok nem szabadulnak fel.
A hungarocell továbbá igen ellenálló a vegyszerekkel szemben. A felülete ellenáll a hagyományos építőanyagoknak (cement, mész, gipsz, stb.), de a sóoldatoknak, szappanoknak, gyenge savaknak és alkoholoknak is.
Fontos megemlíteni, hogy a hungarocell tábla kémiailag semleges hatású, így nem szennyezi a környezetet, nem káros az élő környezetre, mivel káros hatást kifejtő anyagot nem tartalmaznak.
Anyaga: expandált polisztirol (EPS)
Típusjelölés: EPS-EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-S(2)-P(5)-BS125-CS(10)80-DS(N)2-DS(70,-)3-TR150
Hővezetési tényező: 0,038 W/m.K
Anyagszükséglet: 1,02 m2 / nettó m2
Jelölés: piros csík
Tűzvédelmi osztály: E (EN 13501-1 szerint)
Vonatkozó termékszabvány: EN 13163
Vastagság: 2 cm – 30 cm